Virusstop

Фахівцями був названий найнебезпечніший для вагітних анальгетик.

Американські дослідники з університету штату Каліфорнія провели вивчення даних про стан здоров’я 64 тис. матерів і їхніх дітей, які народжувалися в період 1996-2002 р.р. Прийом парацетамолу під час вагітності може виявитися чреватим народженням дитини, яка буде страждати СДУГ (синдромом дефіциту уваги і гіперактивності).

Парацетамол дуже популярний, тому що це ефективний знеболюючий засіб, при цьому доступний за ціною і відпускається в аптеках без рецепта. Але слід відзначити той факт, що прийом парацетамолу вагітними істотно підвищує ризик виникнення у майбутньої дитини серйозних порушень психіки.
Жінок, які тільки планують зачати дитину, і тих, які вже вагітні, попереджають американські вчені: прийом парацетамолу в їх ситуації може виявитися чреватим народженням дитини, яка буде страждати СДУГ (синдромом дефіциту уваги і гіперактивності).

СДУГ – неврологічне захворювання, яке має вроджений характер, не піддається лікуванню, хоча фахівцями прийнято вважати, що з віком у суттєвої частини дітей, що страждають цим захворюванням, прояви СДУГ згладжуються або зникають повністю.

У дітей, страждаючих від СДУГ, відзначається імпульсивна поведінка, їм дуже важко зосередити увагу навіть на короткий час, відповідно і в школі ці діти будуть відчувати значні труднощі.

Американські дослідники з університету штату Каліфорнія провели вивчення даних про стан здоров’я 64 тис. матерів і їхніх дітей, які народжувалися в період 1996-2002 р.р.

Фахівці повідомили, що прийом парацетамолу учасницями дослідження протягом 25 днів і більше в період вагітності був пов’язаний з істотним підвищенням ризику народження дитини, яка буде страждати СДУГ.

Слід відзначити також, що норвезькими вченими з Національного інституту здоров’я (Norwegian Institute of Public Health) були отримані подібні ж результати раніше. Вони досліджували 3 тис. пар сестер і братів. Матері досліджуваних учасників, в період виношування одного з дітей приймали парацетамол, а коли виношували іншого – ні.

Точно таким же чином в цьому випадку у дітей, які піддавалися впливу парацетамолу, відзначалися проблеми з послухом і керованістю, а також істотне погіршення когнітивних функцій.

За матеріалами дети.mail.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *